Informacje Katowice

Katowice: Nowości w kinie Kosmos

Miniony weekend w Kinie Kosmos rozpoczął się pierwszą tegoroczną wizytą w Metropolitan Opera.
A już jutro, 19 stycznia o 18:30 w ramach Filmowego Klubu Ambasadora zobaczyć będzie można „Ich noce” w reżyserii Franka Capry. Czarno-białą ekranizację z Clarkiem Gableem i Claudette Colbert w rolach głównych. Ekranizację, która jako jedna z trzech pierwszych poszczycić mogła się „wielkim szlemem” czyli pięcioma Oscarami. Przewrotną komedię romantyczną, od lat uznawaną za najlepszą po prostu trzeba zobaczyć.
Tuż po filmie prelekcje oraz dyskusję poprowadzi Michał Oleszczyk – filmoznawca oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Z kolei w repertuarze obowiązującym do 21 stycznia obejrzeć można polskie produkcje „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” i „Moje córki krowy”. Ponadto „Zupełnie Nowy Testament”.

Pierwszy z nich opowiada historię jazzmana, który pod koniec lat 50 XX wieku powraca z Anglii do Polski i z ekscentrycznymi muzykami zakłada big-band w klimacie swingu. Jak potoczy się życie Fabiana Apanowicza?

„Moje córki krowy” to głośna premiera w reżyserii Kingi Dębskiej, która zainspirowana swoimi doświadczeniami zrealizowała film o tym, jak siostry polepszają relacje między sobą, w obliczu choroby jednego z rodziców.

Z kolei „Zupełnie Nowy Testament” to komedia w reżyserii Jaco Van Dormaela, która powstała we współpracy belgijsko-francusko-luksemburskiej. Bóg żyje w Brukseli, a o tym jak realizuje swoją codzienną egzystencję przekonacie się oglądając film.Zdjęcie: https://www.facebook.com/KlubFilmowyAmbasada/photos/gm.959647294104666/994777887245100/?type=3&theater

 

Artykuł powstał w oparciu o uzyskane informacje przesłane w formie newslettera.

Wróć