Informacje Katowice

Katowice: Nowy repertuar Kina Kosmos

Jak już wspomnieliśmy w miniony weekend w Kinie Kosmos  upamiętniano Davida Bowie – niedawno zmarłego, niewątpliwie wielkiego artystę.
Natomiast najnowszy repertuar, na który warto się wybrać to pięć nowych hitów!

Pierwszy z nich, to głośna premiera polska – Pitbull. Nowe porządki.
Film sensacyjno-kryminalny w reżyserii Patryka Vegi, można więc się domyślać, że będzie się działo.  Na fakt ten wskazuje ograniczenie wiekowe, bowiem film przeznaczony jest dla widzów dorosłych, mających 18 lat. Obsada aktorska to prawdziwe talenty polskiego kina – Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Paweł Królikowski, Agnieszka Dygant…
Kiedy policjant zwany – Majami – z mokotowskiej komendy rozpracowuje szajkę gangsterów na swojej drodze napotyka nikogo innego, jak dawnych bohaterów Pitbulla. Jak przebiegnie współpraca Majami z Gebelsem, Igorem i Barszczykiem?
Zapraszamy na seans!


Kolejna propozycja to Dziewczyna z portretu. Film twórcy Oskarowego hitu Jak zostać królem, zdobył już szerokie uznanie na całym świecie. Fabuła zawarta została w środowisku duńskiej bohemy artystycznej 20. lat XX wieku. Inspiracją do stworzenia tego filmu była historia artystów – Einara oraz Gerdy Wegener. Kiedy Einar zdecydował się na zmianę płci i został jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet, nie sposób się dziwić, że małżeństwo artystów poddane zostało niezwykłej próbie.
Tom Hooper – reżyser, jak zwykle nie zawiódł.

Anomalisa to kolejna propozycja na ten tydzień. Warto już na samym początku wspomnieć, że to pierwszy film animowany, który został nominowany do Oscara oraz Złotych Globów właśnie w tej kategorii. Z kolei na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji zdobył Nagrodę Specjalną w kategorii Nagroda Festiwalu Przyszłości Kina (Future Film Festival Digital Award) Charlie Kaufman, Duke Johnson, a także Wielką Nagrodę Jury.
Anomalisa to film o każdym z nas – o tym jak nasze życie jest frustrujące, monotonne, przyziemne…

Kolejna propozycja, to Zakazny Bóg. Ekranizacja o tym, jak w latach 1936-1939 w trakcie trwania hiszpańskiej wojny domowej zrujnowano dwa tysiące kościołów. W całej historii nie zabrakło postaci księży oraz kleryków, którzy zaczęli pałać do Boga ogromem nienawiści.

Nie zapomniano również o widzach najmłodszych, dla których przygotowano Operację Arktykę. Film trafił na polskie ekrany dopiero 8 stycznia, zatem warto prześledzić najnowszą historię autorstwa Grethe Bøe-Waal. Film opowiada historię rodzeństwa, które z tęsknoty za pracującym pod biegunem północnym ojcem postanawia go odwiedzić. Wyprawa okaże się prawdziwą historią życia – jak młodzi podróżnicy odnajdą się w takiej sytuacji?

 

Artykuł powstał w oparciu o uzyskane informacje przesłane w formie newslettera.

Wróć