Informacje Katowice

Katowice: Repertuar Kina Kosmos

W najbliższym tygodniu na odwiedzających Kino Kosmos Centrum Sztuk Filmowej czekać będzie przede wszystkich kilka cyklicznych pokazów.

25.01 (poniedziałek)
godzina 18:00
Pierwszy cykl spotkań, to „Komicznie, kosmicznie” a w nim Wsi moja sielska, anielska w reżyserii Jiří Menzla. Czechosłowacka komedia obyczajowa opowiada historię Otika oraz Karela – dwóch kierowców ciężarówki, którzy początkowo nie pałają do siebie entuzjazmem. Czy zderzenie dwóch światów może stać się podbudową do prawdziwej męskiej przyjaźni?

26.01 (wtorek)
godzina 18:00
Z kolei już jutro w cyklu „Filmoteka Konesera” pojawi się legendarne dzieło – Skłóceni z życiem, dramat amerykański z 1961 roku, wyreżyserowany przez Johna Hustona.
Tym razem przepiękna Marylin Monroe stanie się powodem burzącym to na co Gay i Guido – dwaj przyjaciele, pracowali przez lata. Miłość do tej samej kobiety nie może skończyć się dla obu szczęśliwie.

28.01 (czwartek)
godzina 18:00

Czwartek przyniesie nieco sensacji, bo w cyklu „Czwartek z kryminałem” zaprezentowany zostanie film – Cena strachu. Amerykański thriller z 1977 roku, który powstał na podstawie powieści Georgesa Arnauda. Jest to także remake filmu, który wyreżyserowany został w 1953 roku przez Henriego Georgesa Clouzota.
Film trzymający w napięciu, opowiadający o heroicznej odwadze, bohaterstwie i męstwie w obliczu tragedii.

Wkrótce najnowsze propozycje weekendowe!

 

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marilyn_Monroe_in_The_Misfits_trailer_2.jpg

 

Artykuł powstał w oparciu o uzyskane informacje przesłane w formie newslettera.

Wróć