Informacje Katowice

Zima w mieście – propozycje Kina Światowid

Ferie rozpoczynają dzisiaj między innymi uczniowie z województwa śląskiego. Zimowa pogoda nie sprzyja – zamiast śniegu mamy deszcz, a zamiast minusowym temperatur, zza chmur pojawia się słońce. Co więc można robić w wolne dni? Kino Światowid zaprasza najmłodszych na specjalnie przygotowane dla nich seanse.
 
Już dzisiaj – 15.02 (poniedziałek) o 12:00 oraz w następną środę, tj. 24.02 o godzinie 10:15 wyświetlony zostanie film Tęcza.
Film trwa godzinę i 46 minut – rekomendowany dla wieku 8 lat. Zdobył Główną Nagrodę Jury Dziecięcego na Festiwalu KINO W TRAMPKACH.
Tęcza to film opowiadający o prawdziwej braterskiej miłości. Malownicza sceneria Radżastanu (północno-zachodnie Indie) dodają uroku całej opowieści. Pari ma 10 lat i młodszego brata Chatu, który jest niewidzący. Dziewczynka obiecuje, że chłopiec odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. W realizacji obietnicy może pomóc jej Shah Rukhim Khan – wielka sława Bollywood.
Czy dziewczynka nie straci nadziei? Czy obietnica dana bratu ma szansę się ziścić?
 
Z kolei jutro – 16.02 (wtorek) o 12:00 oraz 23.02 (wtorek) o 10:15 Kino światowid zaprasza na Mecz o wszystko. Historię zdeterminowanych ugandyjskich chłopców (11-12 lat), którzy na przekór przeciwnościom losu pragną zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną biorącą udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Droga do sukcesu chłopców wiodła przez chwałę, ale i bardzo gorzkie rozczarowania.
Chłopcy docierają do Polski – w Kutnie znajduje się Europejskie Centrum Małej Ligi Baseballowej i właśnie tam rozgrywają się mecze drużyn między innymi z Afryki, Europy i Azji. To właśnie tutaj chłopcy zawalczą w swoim pierwszym meczu o wszystko.
 
W środę 17.02 o 12:00 oraz 22.02 (poniedziałek) o 10:15 na wielkim ekranie zobaczyć będzie można film – Kauwboy. Chłopiec i kawka. Film opowiadający historię żywiołowego 10-latka, który nie ma łatwego życia rodzinnego i pociechę znajduje w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka powstaje między nimi, daje chłopcu siłę mogącą burzyć mury.
Czy ojciec chłopca zgodzi się na przygarnięcie kawki do domu? Jak zareaguje na decyzję podjętą przez Jojo?
 
Koszt biletu to 12 złotych (dla zorganizowanych grup: 10 złotych).
 
 
Zdjęcie: http://www.filmowa.net/content/782.html?view=event

Wróć