Informacje Katowice

Katowice: „Bursztynowy telefon” – punkt informacji senioralnej

W Katowicach ruszył właśnie program „Bursztynowy telefon” – punkt informacji senioralnej. Dzięki przedsięwzięciu mieszkańcy Katowic, którzy ukończyli 60 rok życia będą mogli skorzystać z bezpłatnej porady telefonicznej dotyczącej opieki medycznej, rehabilitacyjnej oraz psychologicznej.
 
Cel programu to prozdrowotna edukacja eliminująca zespoły geriatryczne, między innymi – alienację społeczną, hipokinezę, depresję, osamotnienie. Ponadto – pomoc w rozwiązywaniu istniejących problemów zdrowotnych, psychospołecznych oraz socjalnych osób starszych.
Wsparcie dla osób po 60 roku życia, kombatantów oraz osób represjonowanych, udzielane będzie zarówno telefonicznie, jak i bezpośrednio w trakcie spotkań z wybranymi specjalistami.
 
Aby skorzystać z konsultacji wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 509 023 394.
 
Aby porozmawiać z koordynatorem zainteresowani mogą telefonować od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 10:00. Z kolei specjaliści dyżurować będą cztery dni w tygodniu:
- poniedziałek – pielęgniarka, godziny 14:00-15:00,
- wtorek – lekarz geriatra, godziny 14:00-15:00,
- środa – psycholog, godziny 14:00-15:00,
- czwartek – rehabilitant, godziny 14:00-15:00.
 
Organizatorem „Bursztynowego telefonu” jest Fundacja „Pamięć i Pomoc” im. dra Edmunda Gryglewicza oraz Urząd Miasta Katowice. Natomiast wykonawcą Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach.
 
 
Źródło plakatu: https://www.katowice.eu/SiteAssets/Lists/Aktualnosci/AllItems/plakat%20Bursztynowy%20Telefon.pdf
Źródło: Biuletyn Informacyjny Urzędu Miasta Katowice 15.03

Wróć