Informacje Katowice

Katowice: MCK – najlepszy obiekt kongresowy w kraju

18 marca 2016 roku w warszawskim Teatrze Palladium odbyła się finałowa gala Meeting Planner Power Night. To właśnie wówczas katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe zwyciężyło nagrodę główną, którą w imieniu Prezydenta Katowic odebrał Wiceprezydent – Waldemar Bojarun.
 
O statuetkę w kategorii Venue starało się m.in. warszawskie Expo XXI oraz krakowski Hilton Garden Inn Kraków Airport. Warto dodać, że nagrody MP trafiają do podmiotów, które wykazują największą siłę przebicia w branży.
 
Nagroda nie jest z całą pewnością dziełem przypadku, bowiem decyduje o niej jury składające się z ekspertów oraz praktyków przemysłu spotkań. Wybierają oni nominacje, a następnie zwycięzcę poszczególnej kategorii. Oceniane są możliwości obiektu z perspektywy realizacji określonego typu wydarzeń, ponadto – jego atrakcyjność, rozwiązania dedykowane branży spotkań, polityka współpracy z branżą spotkań, a także innowacyjność. W tym roku wygrana oparta została również o branżowy audyt, który każdy z obiektów zorganizował. Pod uwagę wzięto – funkcjonalność strony internetowej obiektów i ich dostępność w siei pod kątem oczekiwań organizatorów.
 
MP Power Awards to konkurs poświęcony branży eventowej. Jego zamierzeniem jest poszukiwanie najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Celem z kolei wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości oraz ekspertów branży.
Natomiast perspektywicznym celem konkursu jest z pewnością promocja profesjonalizm branży eventowej, a także podnoszenie standardów pracy i realizacji projektów na każdym etapie ich powstawania oraz współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami.

Wróć