Informacje Katowice

Katowice: Mieszkańy i służby miejskie wspólnie posprzątają dzielnice

Miejski Zarząd Ulic i Mostów, Zakład Zieleni Miejskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Straż Miejska połączyły swoje siły aby w trakcie jednego, maksymalnie dwóch dni kompleksowo zadbać o obszar wybranej dzielnicy Katowic.
W minionym roku powyższe służby zadbały o czystość i estetykę siedmiu dzielnic stolicy Górnego Śląska, w tym roku jednak miasto do udziału w akcji zaprasza mieszkańców.

 

Marcin Krupa Prezydent Katowic dodał, że liczy na to, iż mieszkańcy chętnie i aktywnie włączą się projekt dbania o miasto, a zaangażowanie przełoży się na szacunek do wspólnej przestrzeni.

 

Aktualnie w wielu dzielnicach Katowic organizowane są społeczne inicjatywy mające na celu doprowadzenie do porządku przestrzeni, dlatego też w pierwszej kolejności służby miejsce udają się w te miejsca w pierwszej kolejności. Władze miasta nie ukrywają, że liczą także na zaangażowanie radnych miejskich, radnych Rad Jednostek Pomocniczych, organizacji pozarządowych, a także szkół czy przedszkoli.

 

Inauguracja akcji SprzątaMY Dzielnice odbyła się w minionym tygodniu - piątek i niedzielę (14-15 kwietnia) w Starej Ligocie. To tam mieszkańcy wraz ze służbami miejskimi poprawili zniszczoną infrastrukturę, uporządkowali zielone tereny, usunęli śmieci, czyścili zabrudzone powierzchnie.

 

Mieszkańcy, którzy chcieliby włączyć się do działań porządkowych w dzielnicach proszeni są o zgłaszanie swoich inicjatyw na adres e-mailowy: sprzatamydzielnice@katowice.eu. Na ten sam adres wysyłać można nazwy katowickich dzielnic, które wymagają szczególnego uporządkowania.

 

Władze miasta pragną zaznaczyć, że mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie w postaci rękawic, worków, pozostałych materiałów potrzebnych do sprzątania. Miasto zadba również o wywóz zebranych śmieci.

 

Akcja SprzątaMY Dzielnice jest cykliczną i z pewnością wróci też za rok. Warto dodać, że jest ona uzupełnieniem standardowych działań służb dbających o porządek w mieście.

 

Zdjęcie i artykuł: Wiadomość mailowa otrzymana od Biura Prasowego Miasta Katowice.

Wróć