Informacje Katowice

Katowice: Znamy nowe lokalizacje wypożyczalni rowerów

W sondażu na wybór dodatkowych lokalizacji umożliwiających wypożyczenie roweru miejskiego udział wzięło 977 osób. Jak już wspomnieliśmy od 1 do 7 kwietnia wypełniali oni ankietę online, która zawierała osiem potencjalnych lokalizacji spośród których wypełniający mógł wskazać cztery.

 

Na początku przyszłego miesiąca uruchomionych zostanie dziesięć wypożyczalnie rowerów miejskich. Władzom miasta zależało na tym, aby rowery pełniły nie tylko funkcję rekreacyjną, ale również transportową. Dlaczego mieszkańcy mogli wybrać tylko cztery lokalizacje, skoro będzie ich aż dziesięć? Powodem jest fakt, że sześć z nich wybranych zostało już wcześniej, w tym trzy w ramach budżetu obywatelskiego. Jak dodał Marcin Krupa Prezydent Katowic - w przypadku pozostałych czterech chciał on poznać preferencje mieszkańców.

 

Jak już wspomnieliśmy w sondażu udział wzięło 977 osób, natomiast 958 ankiet wypełnionych zostało poprawnie. Najbardziej popieranymi miejscami do zlokalizowania wypożyczalni rowerów miejskich były: Park Kościuszki (52% głosów), teren przy Bibliotece Śląskiej na Osiedlu Paderewskiego (48%), ul. Mariacka (429 głosów) i Plac Sejmu Śląskiego (354 głosy).

 

Przypominamy również, że pozostałymi miejscami w których będzie można wypożyczyć rowery to: Strefa Kultury, Dolina Trzech Stawów, katowicki rynek i trzy stacje na os. Tysiąclecia.

 

Zdjecie: https://nextbike.pl/

Wróć