Informacje Katowice

Znajdź różnice! - konkurs Muzeum Śląskiego

Od wczoraj, tj. niedziela 8 maja, do najbliższej soboty (14.05) potrwa konkurs dla dociekliwych miłośników sztuki. Czym należy się wykazać? Przede wszystkim spostrzegawczością.
Muzeum Śląskie dysponuje aktualnie w swoich zbiorach dzieło Aleksandra Gierymskiego przedstawiające Żydówkę z cytrynami, znane również jako Pomarańczka. Nie jest to jedyny portret wykonany przez artystę przedstawiający praktycznie tę samą postać. Drugi łudząco podobny egzemplarz znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Od wczoraj oba obrazy zobaczyć można w Muzeum Śląskim, stąd inicjatywa konkursu, polegająca na porównaniu bliźniaczych dzieł.

Aby wziąć udział w konkursie należy spojrzeć czujnym okiem na oba dzieła Gierymskiego i spróbować opisać czym portrety różnią się od siebie i jakie różnice niezauważalne są na pierwszy rzut oka.
Oryginalne i pomysłowe oraz nieprzekraczające 1800 znaków ze spacjalmi teksty należy zawrzeć w karcie zgłoszeniowej, którą należy pobrać z poniższej strony, a następnie własnoręcznie wypełnić i dostarczyć do Działu Promocji skanując kartę i wysyłając ją na adres mailowy promocja@muzeumslaskie.pl lub dostarczając kartę zgłoszeniową osobiście bądź pocztą pod adres: Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice z dopiskiem: Konkurs "Znajdź różnice!"

http://muzeumslaskie.pl/index.php?id=1395

 

Artykuł powstał w oparciu o otrzymany Newsletter Muzeum Śląskiego.

Zdjęcie: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BByd%C3%B3wka_z_cytrynami#/media/File:Aleksander_Gierymski_Zydowka_z_cytrynami.jpg

Wróć